KDYBY NEBYLO

Jitka Válová – Květa Válová – Ester Krumbachová – Adriena Šimotová – Marie Jančová – Libuše Jarcovjáková – Dagmar Šubrtová

Kdyby nebylo je název druhé výstavy celoročního projektu galerie Arto.to nazvaného Black & White – Nic není černobílé II. Vztahy. Po výstavě věnované nejmladší generaci studentů AVU rozvíjí vztahovou síť tentokrát v intimitě uměleckého prostředí silných, dnes již nežijících umělkyň, které měly přátelské vazby a silný lidský vliv na autorky mladší. Síť se tak rozestírá napříč umělkyněmi tří generací, mezi pozapomenutou malířkou Marií Jančovou (1927–2012), světoznámou filmařkou a výtvarnicí Ester Krumbachovou (1923–1996), fotografkou Libuší Jarcovjákovou (nar. 1952), malířkami Květou (1922–1998) a Jitkou Válovými (1922–2011) a linka vede až k nejmladší z nich, sochařce Dagmar Šubrtové (nar. 1973). Jednotlivé příběhy se proplétají jak v osobní, tak v umělecké rovině, na výstavě kromě obrazů, fotografií, deníků a korespondence bude možné zhlédnout také dokument Věry Chytilové Pátrání po Ester nebo v krátkém sestřihu dosud nezveřejněný rozhovor s Josefem Pleskotem z připravovaného dokumentu Martina Ryšavého o sestrách Válových.

zahájení v sobotu 27. dubna 2024 v 16 hodin

Galerie arto.to, Uhelný mlýn

Areál Šroubáren 860, 252 66 Libčice nad Vltavou

28. dubna – 31. srpna 2024

kurátorky Adriana Primusová & Andrea Hoffman Nečasová

PROVOZ A OTEVÍRACÍ DOBA GALERIE:

středa – neděle / 14 – 18 hodin

Návštěvu galerie od středy do pátku je třeba rezervovat předem zakoupením vstupenek v předprodejní síti GoOut nebo po předchozí rezervaci na e-mailové adrese: arto@arto.to. Neohlášeným návštěvníkům nemůžeme v současné době zaručit přístup po celou otevírací dobu. Program pro školní a další skupiny je evidován přes objednávky e-mailem.

Víkendová otevírací doba je od 14 do 18 hodin.

Doprovodné programy k výstavě jsou vesměs víkendové.

Skupiny se objednávají předem.